• Profil školy

• Gymnázium so sídlom Školská 21, 990 01 Veľký Krtíš bolo zriadené na základe Zriaďovacej listiny č. 2002/002749 zo dňa 24.6.2002 a Dodatkom č.3 zo dňa 31.7.2010, vydanej Banskobystrický samosprávny kraj samosprávnym krajom pod číslom 19/2010/ODDS-257. Ide o rozpočtovú organizáciu, ktorá vystupuje v právnych vzťahoch ako právnická osoba vo svojom mene. Štatutárnym orgánom školy je riaditeľ, ktorého vymenúva a odvoláva zriaďovateľ Banskobystrického samosprávneho kraja.

Gymnázium je všeobecnovzdelávacia, vnútorne diferencovaná stredná škola, ktorá pripravuje žiakov vo štvorročnom, v päťročnom alebo v osemročnom vzdelávacom programe a poskytuje úplné stredné všeobecné vzdelanie. Úplné stredné všeobecné vzdelanie (vyššie sekundárne), získa žiak úspešným absolvovaním posledného ročníka najmenej štvorročného a najviac osemročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v gymnáziu, ktorý sa ukončuje maturitnou skúškou. Vzdelávacie programy gymnázia sú zamerané predovšetkým na prípravu pre štúdium na vysokých školách, môžu pripravovať aj na výkon niektorých činností vo verejnej správe, kultúre a športe.

Škola chce pôsobiť tak, aby jej absolventi s kompetenciami a zručnosťami získanými vo všeobecno-vzdelávacej časti štúdia boli pripravený na:

vysokoškolské štúdium,

celoživotné vzdelávanie,

kultivovanú a vecnú komunikáciu v štátnom a jednom cudzom jazyku a to písomne i ústne,

tímovú prácu a aktívne pristupovanie k problémom,

telesne i duševne zdravý spôsob života aj ochranu takéhoto života,

samostatnú prácu s odbornou literatúrou,

používanie moderných informačno-komunikačných technológii.

Víziou školy je byť modernou, inovatívnou a pre žiakov zaujímavou školou, ktorá bude z hľadiska vysokých škôl pripravovať kvalitných a vzdelaných absolventov na ďalšie štúdium na vysokej škole, prípadne aj na výkon niektorých činností vo verejnej správe, kultúre a športe.

Pedagogický zbor tvorí tím kvalitných pedagógov, ktorí sú zárukou poskytovania toho najlepšieho stredoškolského vzdelania pre svojich žiakov.  Na škole pôsobí veľa  odborne pripravených a pre nové podnety otvorených učiteľov, ktorí urobia všetko pre to, aby žiaci boli primerane a všestranne pripravení na ďalšie štúdiá, a neskôr aj pre zvolené povolanie. O úrovni školy a pedagógov školy svedčí fakt, že učitelia spolupracujú pri tvorbe metodických materiálov, podieľajú sa na tvorbe a organizovaní rôznych súťaží, olympiád, školskej a mimoškolskej záujmovej činnosti.